מכוניות למכירה
רכב פרטי רכב מסחרי רכבי 4X4 אופנועים וקטנועים לוח החלפות אביזרים לרכב טרקטורונים ואופנועי ים
דברו איתנו הוסף למועדפים טיפים למוכר ולקונה סוכן חכם הוספת מודעה

לוחות רכב קרלוס - ככה מוכרים רכב !          מזל טוב להלל אוטו נטו לרגל פתיחת הסניף החדש בסגולה פתח תיקוה !          זוכה ראשונה במבצע ההגרלה הגדול - מפרסמים מודעה בתשלום ומשתתפים בהגרלת שעון סרטינה בשווי 3000 ש"ח !                                     מבצע מיוחד ללקוחות לאומי קארד משלמים פחות או בנקודות                   תהנו!! ולא לשכוח - קרלוס כאן בשבילכם.

עשרת המבוקשים
בטיחות בדרכים
מבזקים
מאמרים
הפינה של טיקו
ארכיון
 
חפש במגזין
חפש במגזין
שם הכותב: הון אנוש 13/08/2009 10:30:54

מנהלת-חשבונות

יום בחייה של מנהלת חשבונות

בתור מנהלת חשבונות, אני אשת סודם של כל חברי ההנהלה. שליטתי המלאה מביאה לכך שאין אגורה אחת שיוצאת או נכנסת לחברה מבלי שאערוך תיעוד ובקרה מלאים עליה. מקצוע אפור ומשעמם? אולי לחלק. אך אני מוצאת כי אין יום אחד הזהה ליום הקודם לו ודווקא בתור מנהלת חשבונות

סוף רבעון נוסף מתקרב וההמולה במשרד בשיאה.

זו תמיד תקופה לחוצה ועמוסה, במיוחד במחלקת הנהלת חשבונות בחברת ההייטק הגדולה בה אני מועסקת. במיוחד כשאת מנהלת חשבונות. וכן, דווקא כאישה מודרנית ואף לוחמת פמיניסטית בימים עברו אני חשה בהבדל יותר ויותר.

 

עוד משחר ההיסטוריה ניכר כי ההבדלים בין גברים ונשים אינם רק פיזיים חיצוניים. בעוד גברים גילו הצטיינות יתרה בביצוע משימות אחת אחרי השנייה באופן יסודי, נשים גילו חלוקת קשב מעולה שהביאו להצלחה בביצוע מספר פעולות בו זמנית.

 

תכונה זו באה לידי ביטוי היטב במאה השנים האחרונות, כאשר במדינות המערב נשים הצטרפו לשוק העבודה וכיום שולטות באפיקים מקצועיים רבים שפעם היו סגורים בפניהן. רופאה, עורכת דין, מנהלת חשבונות, טייסת – ועוד רשימה ארוכה של מקצועות שנשים היום ממלאות בחריצות ראויה להערכה והכל בזכות אותה תכונה מולדת.

 

התרפקות חמימה על ימי האוניברסיטה שלי לפני שהפכתי להיות מנהלת חשבונות במשרה מלאה מאפשרת לי בריחה של כמה דקות מערמת החשבוניות הממתינה לבדיקתי ואישורי. הלוחמנות האידיאליסטית שאפיינה אותי אז. כשנשאלתי כל כך הרבה פעמים מדוע בחרתי להיות דווקא מנהלת חשבונות ידעתי כבר אז את התשובה וגם לאחר עשר שנים במקצוע תשובתי טרם השתנתה – מה יכול להיות מעניין יותר מניהול ובקרה על המשאב החשוב ביותר של הארגון? בתור מנהלת חשבונות , אני אשת סודם של כל חברי ההנהלה. שליטתי המלאה מביאה לכך שאין אגורה אחת שיוצאת או נכנסת לחברה מבלי שאערוך תיעוד ובקרה מלאים עליה. מקצוע אפור ומשעמם? אולי לחלק. אך אני מוצאת כי אין יום אחד הזהה ליום הקודם לו ודווקא בתור מנהלת חשבונות מוצאת עצמי מתמודדת מדי יום עם אתגרים חדשים לגמרי. במחלקת הנהלת חשבונות אין רגע דל.

 

מנהלת חשבונות היא הזרוע המבצעת של מחלקת הכספים  ולכן אינני יכולה שלא לעקוב בהערצה אחר התנהלות סמנכ"ל הכספים הבכיר למול הסמנכ"לים האחרים המתרפסים בפניו לפחות אחת לחודש בבקשה לקבלת תוספת תקציבית או אישור לחריגה שכבר בוצעה. הכוח הניתן לסמנכ"ל הכספים הוא אדיר ובצדק רב. כאשר מתבקשים להציג את המאזנים בסוף הרבעון ואת ההכנסות למול ההוצאות חיוכו המסופק של המנכ"ל מוכיח שוב כי הבקרה המחמירה שעורכת מחלקת הכספים תחת פיקוחי כמנהלת חשבונות בכירה באה לידי ביטוי באופן כמותי והרי בסופו של דבר, השורה התחתונה קובעת.

 

לאחר שנישאתי לבחיר ליבי והבאנו לעולם את ביתנו הבכורה, גיליתי כי להיות מנהלת חשבונות וגם אם טרייה בהחלט מסתדר. לאחר הלידה אותה תכונה קדומה המאפשרת לנשים לבצע מגוון משימות בו זמנית הלכה והתעצמה. גם בחודשים הראשונים לאחר חזרתי מחופשת הלידה היישר לתוך הררי הניירת והדו"חות שחיכו לי (כי עבודתה של מנהלת חשבונות לעולם לא פוחתת), לא ניתן היה להתעלם מכך שלמרות שלכאורה עבדתי פחות שעות הספק העבודה שלי היה כפול אף מההספק שלי בימי רווקותי שכבר נראו כה רחוקים. חרף מעט שעות השינה יכולת הריכוז שלי בעבודתי בתפקיד מנהלת חשבונות הלכה וגדלה ולמעט אותם ימים קדחתניים של סוף רבעון בהם מחלקת הכספים עושה ימים כלילות במשרד לא הזדקקתי כלל לשעות נוספות.

 

באותו הרגע שסמנכ"ל הכספים זימן אותי למשרדו ושיבח אותי ואף העניק לי אות עובדת מצטיינת הבנתי שבחירתי במקצוע מנהלת חשבונות היה מוצדק. יש לי סיפוק מלא מעבודתי בתפקיד מנהלת חשבונות בכירה ובהחלט מצאתי את נוסחת הקסם שלי לשילוב קריירה ואמהות ואין מאושרת ממני.

מאמרים נוספים בנושא מנהלת חשבונות
עליה במספר הנשים הבוחרות במקצוע מנהלת חשבונות

בחרתי להיות מנהלת חשבונות

הכתבה התפרסמה בתאריך 13/08/2009 10:30:54

? הוסיפו תגובה
החזרים
אליהו (21/02/2011 20:16:31)
    כל הזכויות שמורות לוח רכב קרלוס © 2004-2007 הנהלת האתר אינה אחראית לתוכן המודעות המפורסמות בו. אינדקס רכבים | תקנון | עזרה | צור קשר    

 

אתרים מבית SUN NET   sun net
 
 
 
קטגוריות פופולריות
 
 
<