מכוניות למכירה
רכב פרטי רכב מסחרי רכבי 4X4 אופנועים וקטנועים לוח החלפות אביזרים לרכב טרקטורונים ואופנועי ים
דברו איתנו הוסף למועדפים טיפים למוכר ולקונה סוכן חכם הוספת מודעה

לוחות רכב קרלוס - ככה מוכרים רכב !          מזל טוב להלל אוטו נטו לרגל פתיחת הסניף החדש בסגולה פתח תיקוה !          זוכה ראשונה במבצע ההגרלה הגדול - מפרסמים מודעה בתשלום ומשתתפים בהגרלת שעון סרטינה בשווי 3000 ש"ח !                                     מבצע מיוחד ללקוחות לאומי קארד משלמים פחות או בנקודות                   תהנו!! ולא לשכוח - קרלוס כאן בשבילכם.

עשרת המבוקשים
בטיחות בדרכים
מבזקים
מאמרים
הפינה של טיקו
ארכיון
 
חפש במגזין
חפש במגזין
שם הכותב: נועם קום 29/05/2008 17:51:21

חוק חדש- הסבת דוחות תנועה ברכב בבעלות תאגידים

בתאריך: 10/4/08 פורסם תיקון לפקודת התעבורה מס´ 87 המתייחסת לעבירות קנס המתבצעות ברכב הרשום על שם תאגיד.

אוטו קום

חוק חדש- הסבת דוחות תנועה ברכב בבעלות תאגידים

 

בתאריך: 10/4/08 פורסם תיקון לפקודת התעבורה מס´ 87 המתייחסת לעבירות קנס המתבצעות ברכב הרשום על שם תאגיד.

 

התיקון בחוק לפקודת התעבורה 87: (ג´) "נעברה ברכב עבירת קנס למעט חנייה, ובעל הרכב או מי שהוכח כי הוא מחזיק לפי סעיף 27 ב´, הוא תאגיד, יהא שיעור הקנס בשל עבירת הקנס גבוה פי ארבעה מן השיעור שנקבע לאותה עבירה בצו (לפי סעיף קטן ב´) אלא אם כן האחריות אינה חלה על התאגיד כאמור לפי סעיף 27 ב´."

 

פרשנות:

  1. רכב בבעלות פרטית- אם הרכב בבעלות פרטית ו מבוצעת בו עבירת תנועה, רואים בבעל הרכב הרשום, כמי שבצע את העבירה, אלא אם יוכיח מי נהג בפועל ברכב בעת ביצוע העבירה, בהתאם לסעיף 27 ב´ בפקודת התעבורה .
  2. רכב בבעלות תאגיד (עד לשינוי החוק)- אם הרכב בבעלות תאגיד, במקרה של ביצוע עבירה, לא נדרשה על פי חוק חובת הסבה לשם מבצע העבירה. אי לכך אותו עבריין היה פטור מרישום נקודות חובה. תשלום הקנס על ידי הנוהג, למעשה פטר את התאגיד.
  3. משמעות השינוי בחוק לרכב תאגיד- בכדי למנוע מצב בוא נהגים עבריני תנועה הנוהגים ברכבי חברה יהיו פטורים מנקודות חובה, הוחלט ואושר לאחרונה בועדת הכלכלה ובכנסת על שינוי החוק. בכדי לגרום לתאגידים לבצע הסבת דוחות תנועה שבגינם יש רישום נקודות לאותם העובדים הנוהגים בפועל, יהיה מעתה שיעור הקנס שיוטל על תאגיד, גבוה פי ארבעה משיעור הקנס המקורי לאותה עבירה. משלב הסבת הדוח על שם הנהג/ת בפועל, יחזור תעריף הקנס לשיעורו המקורי לאותה עבירה.
  4. סוג העבירות- השינוי  בחוק, יחול על כל אותם עבירות תנועה הגוררות ניקוד חובה למבצע העבירה. חובת ההסבה לא תחול על דוחות חניה שנרשמו על ידי משטרה או רשויות מקומיות.
  5. יכולת להסבת דוחות- על תאגידים להקפיד על רישום מדויק של עובדים המקבלים רכב חברה והחתמתם על תצהיר לקבלת הרכב, המציין את התאריך ושעת קבלה והחזרה של הרכב. חשוב לצורך ביצוע ההסבה .

 

 

לידיעתכם

 

נועם קום

 

הכתבה התפרסמה בתאריך 29/05/2008 17:51:21

? הוסיפו תגובה
הסבות דוח תאגיד
מאיר (19/03/2010 19:30:42)
    כל הזכויות שמורות לוח רכב קרלוס © 2004-2007 הנהלת האתר אינה אחראית לתוכן המודעות המפורסמות בו. אינדקס רכבים | תקנון | עזרה | צור קשר    

 

אתרים מבית SUN NET   sun net
 
 
 
קטגוריות פופולריות
 
 
<